Flyers si vyšlápli na loňského mistra nejvyšší moravské soutěže z Malenovic v bílých dresech. (autor: Lenka Hrubošová)

Flyers na jihu Moravy nadále vévodí tabulce 2. ligy! Malenovice opět klopýtly

Datum: 10. 10. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka

2. Liga - Morava Jih: Na Jihu Moravy byly o uplynulém víkendu v akci pouze tři mančafty nejvyšší regionální soutěže. Jihlavští Flyers pak navýšili svůj bodový náskok na čele tabulky, jeden z velkých favoritů na titul v podobě Malenovic podruhé v řadě padl, a to právě s jihlavskými Letci. Rezerva prvoligových Buldoků z Brna pak od Letců vyfasovala říznou desítku. A jak duely uplynulého hracího víkendu 2. ligy – Morava Jih vypadaly? To se dozvíte v reportáži!

Letci zaskočili úřadujícího mistra

Hodně očekávaný souboj se uskutečnil na hřišti „Letců“, kteří hostili úřadujícího moravského šampióna z Malenovic. A byli to zkušení domácí hokejbalisté, kteří otevřeli gólový účet tohoto šlágru. Jenže hosté vzápětí během dvou minut skóre otočili, než pár vteřin před koncem Flyers srovnali. Domácím pak vyšel také vstup do první části, kdy vrátil svému celku vedení produktivní Jobák s bohatými extraligovými a prvoligovými zkušenostmi.

Hosté z Malenovic se ale ještě jednou dotáhli na svého soka, aby opět v závěru třetiny inkasovali. Tuhý boj ve třetí třetině rozklíčovala svým druhým zásahem hokejová posila z Pelhřimova v podobě Pospíchala. Flyers tak získali z dosavadních 5 zápasů maximální počet bodů a suverénně vévodí tabulce 2. ligy! Nutno podotknout, že zatím odehráli všechny zápasy na vlastním hřišti. Co s nimi udělá přechod na beton.

HBC Flyers Jihlava vs. HBC Malenovice 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jobák (Brázda, Smutný), 15. Homola (Jobák), 16. Jobák (Brázda, Smutný), 30. Pospíchal (Lichtenberg), 40. Pospíchal (Lichtenberg) – 7. Eibensteiner (Skyba, Machálek), 8. Novák (Nohal, Šimíček), 27. Skyba (Šimíček, Medřický).
Rozhodčí: Chytil, Vokurka, vyloučení: 5:3, využití přesilovek: 0:1, střely na branku: 31:38, diváků: 42.

Flyers „načepovali“ Buldokům pekelně říznou desítku

Brněnští Buldoci se s favorizovanými Flyers drželi v zápase do jeho poloviny. Potom se rozjel domácí gólostroj, který se dá rozdělit do dvou rychlých fází. Ta první v rozmezí mezi 26. a 29 minutou, Flyers udeřili třikrát. Ještě větší gólostroj se rozjel mezi časovým úsekem od 39. do 44 minuty, v němž Brno inkasovalo dokonce pětkrát! V tomto zápase šli domácím především přesilové hry, když využili hned 4 z 6. Celkové skóre se pak zastavilo na 10:2 pro Flyers.

HBC Flyers Jihlava vs. HBK Bulldogs Brno „B“ 10:2 (1:0, 4:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 9. Jobák (Homola, Smutný), 19. Brázda (Smutný), 26. Lichtenberg (Dlabaja), 28. Rezek (Drápela), 29. Rezek (Kourek, Souček), 39. Souček (Rezek, Drápela), 41. Dlabaja (Kučera), 42. Souček (Kourek, Rezek), 44. Jobák (Smutný, Dlabaja), 44. Zelený (Jobák, Smutný) – 39. Hovorka (Ohainka), 45. Toman (Burian).

Rozhodčí: Vokurka, Chytil, vyloučení: 1:6, využití přesilovek: 4:0, střely na branku: 44:25, diváků: 36.