Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

V derby pardubických rezerv byl k vidění urputný boj, který Autoskláři nakonec zvládli po nájezdech.
V derby pardubických rezerv byl k vidění urputný boj, který Autoskláři nakonec zvládli po nájezdech. (autor: Jan Nekolová)

Druholigová soutěž na východě Čech v plném proudu! Repríza finále pro třebovské Kohouty

Datum: 24. 09. 2018
Autor: Iva Janoušková, Filip Červinka
Sdílej přes:

2. NHbL – Čechy Východ: Třetí kolo druhé ligy na východě Čech přineslo čtyři zajímavá utkání. Nejvíc branek padlo v Hradci Králové, před který se ale v průběžné tabulce na druhé místo díky výhře ve Svitavách vyhoupli Ježci. Překvapením kola se dá nazvat výsledek 2:1 na nájezdy v Polabinách, kde B tým Svítkova v početné sestavě čelil rezervě Autosklářů a vydoloval tu první bod do své tabulky.

HbC Chlumec nad Cidlinou vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Branky: Kralovič, Horák – Čapek 2, Němec.
Vyloučení: 4:6, bez využití, střely:2 0:33.

Sestava České Třebové: Sterenčák – Jirmásek, Zeman L., Broulík, Doubrava, Nekvinda, Válek, Furik, Smutný, Ruda, Hynek, Tomeš, Čapek, Němec.

V Chlumci se odehrála repríza loňského finále. A i tentokrát vyzněla lépe pro třebovské Kohouty. Oba týmy řešily problémy se sestavou, Chlumeckých bylo pouze jedenáct. „Soupeř ovšem také ještě nedosahoval herní úrovně loňské sezony, a tak se odehrálo velice vyrovnané utkání,“podotkl chlumecký Jan Skřivánek.„V první třetině jsme nejprve zásluhou Kraloviče vyrovnali na 1:1, ale naše chyba po buly pustila soupeře do vedení 1:2 po první třetině. V první třetině měli více ze hry hosté, ovšem zbytek zápasu už se vyrovnal a převahu jsme měli my. Promarněná přesilová hra 5 na 3 nás stála zápas, neboť hned následující střídání hosté zvýšili vedení na 1:3. V závěru ještě snížil Horák, ovšem vyrovnat se nám už nepodařilo,“ krátce zhodnotil pětačtyřicet minut hry Jan Skřivánek.

Hosté z České Třebové, které doplnili tři hráči z juniorky, do Chlumce dorazili s cílem zápas ubojovat, poctivě makat a bránit. „Což si myslím, že se nám podařilo. Hráli jsme zodpovědně, nepouštěli jsme Chlumec do úplně vyložených šancí, ale i tak měli domácí více ze hry. Vstřelené góly nám pomohly dostat klid na hokejky, ale soupeř se stále držel. Zápas byl vyrovnaný až do konce,“ potvrdil brankář České Třebové Lukáš Sterenčák.

1. HBC Svitavy vs. Ježci Heřmanův Městec 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Branky: Macenauer 2, Běloušek 2, Čejgl, Pilař T., Škubník.
Vyloučení: 5:7, využití přesilovek: 0:3, střely: 18:35.

Sestava Svitav: Tichý J. – Bílý, Karlík, Makas, Šmehlík, Dobiáš, Kříž, Peterka, Sokol, Tichý P., Vodvárka.

Sestava Heřmanova Městce: Novelinka P. (Synek) - Bőhm J., Jurga, Valenta, Honek, Doležal, Macháček -  Škoda, Jošt, Pilař T., Čejgl, Kopriva P., Macenauer, Škubník, Vohralík, Bohatý, Běloušek.

Svitavští po povedeném prvním kole inkasovali už druhou vysokou prohru. Tentokrát si u nich střelnici otevřeli Ježci, kteří dorazili v početné sestavě a první gól vstřelili už v páté minutě. „Zápas ve Svitavách se nám povedl na výbornou. Vše fungovalo, tak, jak mělo a jsem s výsledkem i s předvedenou hrou velice spokojen. Dalšími bonusy zápasu, byly tři využité přesilovky, na kterých jsme pracovali a velice dobře odehraný zápas od dorostence Vohralíka,“ konstatoval po zápase trenér Radek Böhm.

HBC Hradec Králové 1988 B vs. HC Jestřábi Přelouč B 5:9 (2:2, 0:4, 3:3)

Branky:Kroupa, Klust, Bečka, Jandát, Hrubý – Mlynář 2, Čermák 2, Pospíšil 2, Hudec, Kade, Lauryn Josef.
Vyloučení: 3:1, využití přesilovek: 1:0, střely: 35:47.

Sestava Hradce Králové B:Zeman – Bečka, Flídr, Hrubý, Ježek, Fiedler, Jandát, Kania, Klust, Kroupa, Tovtík.

Sestava Přelouče:Sedmák – Drápalík Michal, Lauryn Jiří, Hohenberger, Tulach - Hudec, Čermák, Mlynář, Kade, Pospíšil, Lauryn Josef.

Utkání velmi bohaté na góly, tak by se dal charakterizovat střet rezerv Hradce Králové a Jestřábů Přelouč. Skóre otevírali Jestřábi, a to konkrétně v sedmé minutě Mlynář, o tři minuty později srovnal domácí Kroupa. Jestřáby do vedení znovu poslal Čermák, do první sirény to ale bylo 2:2 po přesilovkovém gólu Klusta. Rozhodla druhá třetina, v níž Jestřáb Sedmák uzamkl svou branku, a naopak jeho spoluhráči Zemana v kleci domácích překonali čtyřikrát.

V závěrečném dějství to bylo opět remízově 3:3, nicméně Piráti už čtyřgólové manko dohnat nedokázali. „Z naší vyjížďky do Hradce Králové si zaslouženě vezeme tři body. Sice nás do pole bylo jen deset, ale obě naše pětky byly v tom správném tempu po čas celého zápasu a drželi jsme krok se soupeřem. Padalo poměrně velké množství branek a o to atraktivnější zápas to byl. Dařila se nám kombinační hra v útočném pásmu. Dokázali jsme si aktivní hrou vytvořit množství šancí a mnohé z nich jsme proměňovali,“chválil své spoluhráče autor jedné z branek Ondřej Kade.

Kade pak dodal, že Jestřábi obstáli i při přechodu protihráčů do jejich obranného pásma. „Soupeř měl problém dostat se k nám. Avšak chyb jsme udělali také dost a soupeř je uměl trestat. Často trestal schovanými střelami, na které už náš brankář nedosáhl. Ale hradecké hráče jsme v podstatě do žádných kombinací nepustili. Z tohoto duelu máme dobrý pocit a v příštím utkání musíme na tento slušný výkon navázat. Všichni odvedli dobrou práci,“zhodnotil utkání závěrem.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B vs. HBC Svítkov Stars Pardubice B 2:1 ss (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: Kunc, rozh. SN Kamaryt – Hlavsa.
Vyloučení: 2:6, bez využití, střely: 29:24.

Sestava Pardubic B: Třináctý – Hálek, Kamaryt, Kendík, Kubeš, Svoboda, Barva, Hackenberg, Jirák, Korel, Kunc, Petric, Skřivánek, Tichý, Veselík.

Sestava Svítkova B: Ptáček (Lagron) – Adámek, Flos, Hlavsa, Mifek, Papadopulos, Zděnek, Bláha, Dudík, Ilich, Jelínek, Ježek, Král, Novotný L., Novotný V., Petrus, Zaplatílek.

Souboj týmů z opačných konců tabulky dával ještě minulý týden předpokládat, že by se nemělo konat žádné drama. Opak byl ale pravdou. Svítkov dorazil na Polabiny v početné sestavě a nedal domácím Autosklářům nic zadarmo. Už ve třetí minutě svítkovského brankáře překvapil Kunc, ovšem ještě v prvním dějství bylo srovnáno – v polovině deváté minuty trefou Hlavsy. Následujících více než šestatřicet minut bylo bez gólu, stejně tak, jako v prodloužení a zápas musely rozhodnout nájezdy. V nich svou zkušenost prokázal Kamaryt a bod navíc tak zůstal na Polabinách.

Fotogalerie z utkání: autor Jana Nekolová

Partneři českého hokejbalu