Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Kyjov táhne ostrostřelec Matěj Fraňo, v kádru má však více talentovaných hráčů.
Kyjov táhne ostrostřelec Matěj Fraňo, v kádru má však více talentovaných hráčů. (autor: fcb profil HBK Kyjov)

2. Liga: Šlágr kola pro Hodonín, Kyjov si vyšlápl na lídra tabulky z Flyers!

Datum: 06. 11. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

2. Liga Morava – Jih: Uplynulé kolo v nejvyšší soutěži na jihu Moravy přineslo pouze tři zápasy, nicméně všechny neměly o dramatickou zápletku a nečekané zvraty nouze. Malé regionální derby Vysočiny ovládla rezerva prvoligové Jihlavy, Kyjov si pak vyšlápl na lídra soutěže a velký šlágr ovládl ve výtečné formě hrající Hodonín, který vykradl půdu loňského obhájce titulu z Malenovic! A jak jednotlivé duely probíhaly? To se dozvíte v naší reportáži!

Ostrostřelec Fraňo zase řádil a srazil na kolena lídra


Netradičně v páteční večer odehrály svůj zápas Kyjov s jihlavskými Flyers. Za umělého a nekvalitního osvětlení to byla především velká výzva pro brankáře obou celků, kteří se se střelami z dálky takřka po celý zápas nemohli vyrovnat. Na druhou stranu byly podmínky pro oba soupeře stejné. Střelnici si pak otevřel domácí reprezentační útočník Matěj Fraňo, který zatížil konto soupeře hned pětkrát, čímž dokázal, jak nepostradatelný pro svůj tým je. Minulý týden totiž chyběl a hned z toho byl debakl na půdě SK 1:7. Nyní hrál Kyjov o dvě třídy lépe a odnesl to lídr soutěže z Flyers. Ten byl sice Kyjovu vyrovnaným, ne-li lepším soupeřem, jenže doplatil na nepokrytí ostrostřelce Fraňa, který trestal každou chybu. Flyers se mohl ztenčit náskok na čele tabulky, pokud by svůj zápas zvládly v neděli Malenovice.

HBK Kyjov vs. HBC Flyers Jihlava 8:4 (4:2, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Fraňo, 4. Fraňo, 6. Slanina (Prčík), 8. Fraňo (Bajko), 16. Fiala, 17. Studénka (Kmenta), 43. Fraňo (Studénka, Kmenta), 45. Fraňo (Kmenta) – 9. Matějka (Brázda, Smutný), 14. Smutný (Brázda), 29. Rezek (Volf, Smutný), 30. Brázda (Homola).
Rozhodčí: Prudík, Ščudla, vyloučení: 7:8, využití přesilovek: 2:2, střely na branku: 36:31, diváků: 42.

Malé regionální derby ovládlo béčko SK


V sobotní odpoledne se utkali dva tabulkoví sousedé. Do zápasu pak lépe naskočila domácí Jihlava, která svého soupeře přehrávala a jasně diktovala tempo hry. O tom vypovídá počet střel, a především velké množství brankových příležitostí. Mužem zápasu byl bezkonkurenčně brankář Přibyslavic Pojer, který dokázal zlikvidovat 43 střel! Nakonec však svůj tým k bodovému zisku nedotáhl. Jihlava si vypracovala dvoubrankový náskok, který si držela do závěru zápasu, než hosté vykřesali z ničeho nic naději na bodový zisk brankou na 1:2. Při závěrečné hře bez brankáře to byl naopak tým domácích, který vstřelil další branku a díky výhře svého sobotního soupeře předskočil v tabulce.

SK Jihlava „B“ vs. J.V.S.K. Slza Přibyslavice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Koudelka, 14. Pošvic, 45. Herman T. – 40. Hanzl.
Rozhodčí: 
Chytil, vyloučení: 3:2, bez využití přesilovek, střely na branku: 45:30, diváků: 53.

Šlágr kola ovládl ve formě hrající Hodonín


Souboj z horní poloviny tabulky hostila Lopík aréna, kam přicestovali hokejbalisté Hodonína. Ve vzájemném měření sil těchto mančaftů jsou pravidelně k vidění ofenzivní hody a toho oba dostály také v nedělní odpoledne. 53 diváků nakonec vidělo hned devět branek, dva hattricky i dvě velké zápletky. Domácí šli velmi rychle do vedení, jenže hosté zásluhou ve formě hrajícího Zbyňka Švagerky otočili ve svůj prospěch na 3:1. Když poté Lukáš Hlavačka zvýšil na 4:1, vypadalo to s domácími „Čamlíky“ velmi špatně. Jenže domácí už několikrát ukázali, že jim zvraty vycházejí a také tentokrát se dokázali dostat do zápasu, poté co snížili na rozdíl jediné branky. Jenže Hodonín si zápas už nenechal vzít, přidal další dvě branky a došel si pro důležité tři body! Malenovice tak promarnily možnost stáhnout náskok Flyers z čela tabulky. Hodonín už je třetí.

HBC Malenovice vs. HBC Hodonín 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Nohal (Machálek, Březík), 29. Skyba (Nohal, Machálek), 39. Skyba (Novák, Lečbych) – 8. Švagerka Z., 17. Švagerka Z., 19. Švagerka Z. (Kovář), 25. Hlavačka L. (Mohyla, Kostelanský), 40. Hlavačka L., 43. Hlavačka L. (Kostelanský, Zetocha).
Rozhodčí: 
Hrazdíra, vyloučení: 5:5, využití přesilovek: 2:1, střely na branku: 30:35, diváků: 43.

Partneři českého hokejbalu