Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Svítkov si poradil se Svitavami a živí naději na postup do play off.
Svítkov si poradil se Svitavami a živí naději na postup do play off. (autor: Jana Nekolová)

2. Liga: Rezerva extraligového Autoskla převálcovala Kance, Ježci opět bez bodu


Datum: 10. 04. 2019
Autor: Iva Janoušková, Filip Červinka
Sdílej přes:

2. Liga – Čechy Východ: Nejvyšší regionální soutěž na východě Čech za sebou má další kolo, které přineslo zajímavé výsledky. V České Třebové i Dlouhoňovicích byly k vidění vysoké výhry, ve Svítkově bitva jako řemen a v Chlumci nad Cidlinou mač s třígólovou výhrou domácích Vrtaček. Do konce základní části soutěže zbývají ještě dva víkendy a naději na proklouznutí do osmičlenného play off stále živí i poslední Svítkov!

Reprezentační gólmanka Teplá opět přispěla k vítězství Svítkova!


HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice „B“ vs. 1. HBC Svitavy 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Branky Svítkova:Novotný V. 3x, Ježek, Novotný P. 

Naději na play off stále živí poslední Svítkov, který má stejně bodů jako Jestřábi z Přelouče. Aby tomu tak ale bylo, potřeboval Svítkov vyhrát nad Svitavami, a to se Hvězdám na domácí půdě v sobotu podařilo. Zápas to byl ale napínavý, vyrovnaný a Svítkov nakonec vyhrál pouze o jeden gól. „Jsem rád, že se nám podařilo získat velmi důležité body a boj o play off teď máme ve svých rukou. Současně se nám ustálila hra, kterou se chceme prezentovat do dalších zápasů. Musíme se ale naučit nové disciplíně, a to je chytře dohrát zápas, když vedeme,“ řekl k zápasu kouč Svítkova Martin Černický. 

Lokomotiva si otevřela střelnici a natahovala se po řízné desítce


TJ Lokomotiva Česká Třebová vs. HC Jestřábi Přelouč „B“ 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Branky: Hudec, Válek, Smutný, Tomeš, Švec, Kvasnička, Němec 3.
Střely: 34:11, vyloučení: 2:5, využití přesilovek: 1:0.

Jestřábi do České Třebové dorazili v devíti lidech do pole a domácí hráči jim dali co proto. Přeloučští nájezdu domácích odolávali tři minuty, poté ale nulu na časomíře prolomil domácí Hudec a skóre za pětačtyřicet minut narostlo na konečných 9:0. „Soupeř přijel v relativně nízkém počtu hráčů, ale nechtěli jsme podcenit utkání. Cítili jsme se jako favorit. Šli jsme do toho aktivně od začátku tak, abychom dali rychlou branku, aby se nám hrálo dobře, což se nám také podařilo,“ hodnotí zápas autor tří branek Martin Němec s tím, že široká soupiska Lokomotivě umožňovala hrát aktivně po celé utkání.

„Pomohli nám kluci z juniorky, jejich zapojení zafungovalo dobře. Myslím si, že jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou a řekl bych, že jsme ho zvládli tak, jak jsme si představovali, i když máme někdy se slabším soupeřem problém, ale dnes jsme to zvládli perfektně.Každý si plnil, co se po něm chtělo, i když nějakých chyb jsme se nevyvarovali, ale podržel nás gólman. Zápas proběhl podle našich představ, máme tři body a jsme spokojení,“ dodal Němec.

Ježky musí mrzet kvantum spálených šancí


HbC Chlumec nad Cidlinou vs. Ježci Heřmanův Městec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: Erben M., Doležal, Malý.
Střely: 18:21, vyloučení: 8:4, využití přesilovek: 1:0.

S nulou na kontě hostů skončil i zápas v Chlumci nad Cidlinou, kam dorazil Heřmanův Městec. Tady byla sestava na obou stranách početná a kouč Ježků Radek Böhm připodobnil mač tomu v České Třebové. „První půlka byla vyrovnaná na obě strany, nicméně soupeř se dvěma brankami dostal do vedení. Druhou půlku zápasu jsme soupeře prakticky nepustili z jeho obranné třetiny, ale takový koncert spálených šancí a nevyužitých přesilovek nás stál tři body, které byly více než reálné. Jinak to bylo klasické nevyhrocené, poklidné až takřka meditačně strávené odpoledne. Klukům chci poděkovat za bojovnost, ačkoliv jsme do zápasu nastoupili v hodně slepené sestavě, tak jsme odehráli kvalitní zápas,“ zhodnotil utkání Radek Böhm.

Žamberk bez posil nestačil na aktivní Autoskláře


SK Hokejbal Žamberk vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „B“ 2:9 (0:3, 1:2, 1:4)

Jediným nedělním zápasem byl ten mezi Žamberkem a rezervou Pardubic. Hrálo se v Dlouhoňovicích a Žamberku chyběly posily z Letohradu, které bojovaly v extraligovém play off proti týmu ze stejného klubu, a Kanci v zápase nedokázali Pardubicím vzdorovat. Prohráli rozdílem sedmi branek a v tabulce spadli na druhé místo pod Českou Třebovou.

Partneři českého hokejbalu