Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Dukla (žluté dresy) se marně natahovala po pokoření Beranů v semifinále play off 2. Ligy.
Dukla (žluté dresy) se marně natahovala po pokoření Beranů v semifinále play off 2. Ligy. (autor: rshbcechysever.rajce.idnes.cz)

2. Liga na severu Čech směřuje k vyvrcholení: Berani a Ještěři se utkají o zlato!

Datum: 30. 05. 2019
Autor: Roland Baxa
Sdílej přes:

To, k čemu se schylovalo celou sezonu, je tady! Ústecké celky nejvyšší regionální soutěže na severu Čech Berani a Ještěři splnili své role favoritů i v semifinálových bitvách a dokráčeli do finále play off 2. Ligy. Berani si poradili s ambiciózní Duklou ve třech zápasech, Ještěři potřebovali na postup přes mostecké Nordics zápasy čtyři. Právě mostečtí Nordics končí letošní ročník na celkovém 3. místě. Jak vypadaly poslední semifinálové duely? To se dozvíte v reportáži!

První třetina sebrala Dukle naděje na finále


V sobotní večer bylo na plánu třetí semifinále mezi Berany a Duklou. Berani měli k dispozici vedení 2:0 na zápasy a chtěli vše ukončit již v sobotu. A podle toho začátek utkání vypadal. Berani na svého soupeře vlétli a po první třetině vedli už 4:1 a zdálo se, že zbytek zápasu bude pouze formalitou. Ale Dukla si ještě konec série nepřipouštěla a nalezla poslední zbytky sil a vrhla vše do útoku.

Dukla dobývala branku Beranů a vytvářela si obrovské šance, když zbývalo do konce základní hrací doby 14 minut, svítil na ukazateli stav 3:4 pro Berany. Dukla se hnala za vyrovnáním a dokonce 6 minut před koncem šla do risku bez brankáře. Bohužel pro dukelské hráče ale přišla definitivní rána v podobě dokončení hattricku Patrika Zicha a bylo po nadějích. Berani přidali ještě jeden zásah do prázdné branky a nakonec si připsali i třetí vítězství v poměru 3:6 a mohou se těšit na finále.

Nordics vybojovali čtvrté utkání


Ústečtí Ještěři stejně jako Berani disponovali vedením 2:0 na zápasy a hodlali ukončit sérii proti Nordics Most také v nejkratším možném termínu. Utkání to bylo od začátku vyrovnané a Nordics dokonce favorita série přestříleli, ale po 45 minutách byl stav nerozhodný 4:4 a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V nastaveném čase byl šťastnější domácí Most a zásluhou Martina Kunrta si Nordics vysloužili ještě 4. utkání.

Ještěři do finále, mostečtí Nordics slaví bronz


V nedělním utkání už favorit z Ústí nad Labem nenechal nic náhodě a od začátku utkání ukazoval, kdo je pánem semifinále. Už v 39. vteřině utkání šli Ještěři do vedení a celý zápas s přehledem kontrolovali. Nordics už bohužel nenašli síly, aby drželi krok s Ještěry, a nakonec zakončili sezonu prohrou 3:7. Nordics se ale nemají za co stydět, ba naopak. Letošní sezonu končí na třetím místě a mohou si díky lepšímu postavení v tabulce po základní části užívat bronzové medaile. Ještěři se naopak mohou těšit opět po roce na bitvu o titul s Berany!

Partneři českého hokejbalu