Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Horní Bříza si v napínavém klání nakonec poradila s Třemošnou.
Horní Bříza si v napínavém klání nakonec poradila s Třemošnou. (autor: SK Horní Bříza)

2. Liga – západ: Dosavadní lídr tabulky se pyšnil přídělem třinácti branek!

Datum: 25. 10. 2018
Autor: Lukáš Soukup, Filip Červinka
Sdílej přes:

Další vydatné kolo mají za sebou také hokejbalisté ze západu Čech. Druholigové týmy v této části republiky často předvádějí neskutečné střelecké přestřelky, a ne jinak tomu bylo minulý víkend. Rezerva extraligové Plzně si hravě poradilo s „B“ týmem prvoligových Dobřan, jenž musel skousnout příděl třinácti gólů. Nejvyrovnanější klání se odehrálo mezi HBC Rolling Balwans Plzeň a HBC Taurus Plzeň. Za „B“ družiny plzeňských Litic pak naskočila žena, Tereza Štípková, která má bohaté zkušenosti z chlapeckých soutěží, ale musela lovit míček ze své sítě hned třináctkrát. A jak vypadaly ostatní duely? To se dozvíte v naší reportáži.

Rezervu prvoligových Dobřan roznesl B tým extraligové Plzně


HBC Plzeň „B“ vs. Snack Dobřany „B“ 13:1 (3:0,5:1,5:0)

Zápasy mezi HBC Plzeň a TJ Snack Dobřany bývají vždy vyhrocené a je v podstatě jedno o kterou kategorii se jedná. Vzájemné duely těchto celků se považují na západě Čech jako největší a nejsledovanější derby a co nám nemohou v mužské kategorii nabídnout A týmy obou družstev, jelikož nehrají společnou soutěž, se vynahrazuje nejvíce v extralize juniorů, dorostu a poté mezi rezervami těchto celků. Souboj „béček“ jsme čekali a těšili se na něj od začátku sezony, avšak narazila kosa na kámen. Krutou realitou byl vysoký výsledek 13:1, který si záloha šneků odvezla zpět na jižní Plzeňsko. Dosavadní tým totiž musel zamířit do plzeňské haly bez hráčů „áčka“, kteří odcestovali do Jindřichova Hradce. Za HBC Plzeň B však naskočili hned 3 hráči z extraligy. Nejvíce řádil Jaroslav Pauer, který si připsal šest kanadských bodů (4+2). Rezerva Plzně tak okradla soupeře o 3 body a usadila se na prvním místě průběžné tabulky 2. Ligy - západ.

Balwans s Taurusem předvedli tuhý boj o 3 body, v němž rozhodly početní převahy


HBC Rolling Balwans Plzeň vs. HBC Taurus Plzeň 5:2 (0:0,1:0,4:2)

Během prvního dějství měli více ze hry hosté, kteří nenacházeli recept na zakončení a prosazení se. Z přemíry snahy hostů pramenily útočné fauly a skóre se měnilo, když nedokázali ubránit třetí oslabení během krátké doby. V poslední třetině jsme sledovali snahu hostů zvrtnout utkání a změnit tak stav 1:0, který svítil po třiceti minutách na světelné tabuli. S ubývajícím časem se neustále více hosté pokoušeli hrát útočněji. Byla to jasná reakce na průběh utkání, když vždy museli odpovídat na dvoubrankovou ztrátu. Výsledek 5:2 pro domácí určil, kdo sebere na své konto cenné body, avšak tomuto zápasu by více slušel nerozhodný výsledek a samostatná střílení. Balwanský beton, jak by řekl divák neboli dobře zformovaná obrana, jak říkáme my, byl přetaven v úspěch. Nutno podotknout, že zkušenosti a vyzrálost herního myšlení domácích byl ten největší rozdíl, který nakonec určil konečného vítěze.

Žena v brance nedokázala ustát tlak Fireballu


HBC Plzeň-Litice „B“ vs. Fireball 99 Plzeň 0:13 (0:4,0:6,0:3)

Ve Štruncových sadech se utkali opět Fireball a Litice. Okřídlení ovšem vyrukovali tento víkend s „B“ týmem. Dle předpokladů se dalo očekávat, že půjde o jednoznačné utkání a toto očekávání se bohužel pro domácí také naplnilo. Domácí nasadili tentokrát do své branky Terezu Štípkovou, kterou jsme v minulosti mohli potkávat také v dresu Fireballu. Minulou sezonu chytala za mladší dorost HBC Plzeň a již delší dobu standardně hájí tři tyče týmu HBC Plzeň - Litice Ženy. Zápas proti bývalým spoluhráčům byl pro ni ovšem nepříjemným návratem v mužské kategorii, když vytahovala zpoza svých zad míček třináctkrát. 

Na straně hostů je skoro povinností, udělat zmínku o hráči, kterého jsme mohli loni vidět na ledě v dresu SHC Klatovy, nebo v dresu pruhovaném. Martin je velice komplexní hráč, který na stranu Fireballu přinesl ještě větší pohodu do hokejek. Když je on na hřišti je radost koukat na hokejbal. Martin si připsal hattrick a na další branky nahrál

„Veteránský“ reprezentant nakopl Litice


HBC Plzeň-Litice vs. SHC Viktoria Plzeň 8:0 (0:0,4:0,4:0)


Letos silné Litice přivítaly na domácí půdě nepříjemného soupeře, kterého zlomily první brankou. Viktorka letos nemá úplně povedený vstup do sezony alespoň co se bodů týče. Zatím sebrali pouze bod za remízu proti Taurusu hned ve druhém kole, jinak odchází ze zápasu na prázdno. Nebylo tomu jinak ani tuto sobotu proti domácímu výběru Václava Tůmy. V první třetině jsme mohli vidět pohledný hokejbalovou bitvu o první gól, avšak více ze hry měli jistě domácí.V druhém dějství rozhodla první branka, po které soupeř doslova odešel fyzicky.V druhé polovině zápasu se hrálo v podstatě na jednu branku, a tak hosté mohou být rádi, že neodešli s dvoumístným číselným „deklasem“.Za domácí výběr byl nejvíce vidět Martin Böhm, kterého litické áčko postrádalo v prvních kolech. Martin byl totiž reprezentovat naši republiku v kategorii Masters na Bermudských ostrovech. Možná se dá i k Martinovi přítomnosti přiložit fakt prvního týmového výkonu celku ze Štruncových sadů.

Horní Bříza přetlačila statečně bojující Třemošnou


TJ Tatran Třemošná vs. Horní Bříza 1:3 (0:1,0:2,1:0)

Druhým velice vyrovnaným utkáním byla dohrávka mezi kluby, které jezdí na vzájemné duely, řekněme, co by kamenem dohodil. Mluvíme tedy o čtvrtečním utkání mezi domácím Tatranem a Horní Břízou. Výsledek mluví o vyrovnaném zápase, ale pokud bychom měli popsat zápas podrobněji, byla jasná dominance hostujících z Horní Břízy, kteří přijeli urvat vítězství, což se jim také povedlo. Tatran, jenž po neúspěchu v 1. Lize spadl do regionu, se trápí i nadále. Nenachází recept skoro na žádného soupeře. Však z dosavadních čtyř zápasů připsali pouze tři body za vítězství nad rezervou Litic. Litické „béčko“ však doposud v pěti zápasech dalo pouhé tři branky a dvě z toho právě proti Tatranu. I tento fakt svědčí o nepohodě, kterou hráči Třemošné prochází. Doufejme, že se to brzy změní, jelikož potřebujeme i na západě týmy, které opět budou bojovat o 1. Ligu.

Partneři českého hokejbalu