Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Pardubičtí Autoskláři vykradli v derby krajských měst půdu královéhradeckých pirátů.
Pardubičtí Autoskláři vykradli v derby krajských měst půdu královéhradeckých pirátů. (autor: hokejbal-vychod.cz)

2. Liga – východ: V Hradci Králové i Ježkárně padly devítky, Kohuti potvrdili roli favorita

Datum: 08. 11. 2018
Autor: Iva Janoušková, Filip Červinka
Sdílej přes:

2. liga – Čechy východ: Už jen dva hrací víkendy zbývají do konce podzimní části východočeské druhé ligy. V tom uplynulém kole se střetly rezervy extraligového Hradce Králové a pardubického Autoskla a souboj vyzněl jednoznačně lépe pro hráče s koněm na hrudi. Vysokým výsledkem skončil i zápas heřmanoměsteckých Ježků a žamberských Kanců, třebovská Lokomotiva přejela Svítkov a Chlumec v Přelouči vybojoval hubenou výhru. 

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice B vs. TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Branky České Třebové: Válek 2, Hudec 2, Hynek.
Vyloučení: 1:3, bez využití přesilovek, střely: 36:59.

Zápas prvního s posledním navázal ve Svítkově na turnaj turnaj přípravek, Kohouti přijeli v deseti lidech do pole, i přesto ale splnili roli favorita a ze Svítkova odvezli tři vítězné body. Zápas hodnotí autor dvou branek České Třebové Ondřej Hudec„Na Svítkov jsme vzhledem k okolnostem přijeli pouze v 10 lidech do pole, což se nakonec projevilo díky průběhu a tempu zápasu, které bylo takové chodící, jako ideální. Kvůli probíhajícímu turnaji přípravek jsme dostali kabinu až 30 minut před zápasem a téměř jsme tedy neměli prostor pro klasickou předzápasovou přípravu. Naštěstí to na výsledek zápasu nemělo taktéž vliv. Samotné utkání potom probíhalo z naší strany v pohodové atmosféře a zápas jsme si užívali, a bavilo se i několik málo diváků, kteří na náš zápas zůstali v areálu. Od začátku jsme Svítkov téměř nepouštěli k balónku a hrálo se výhradně v našem útočném pásmu. Góly jsme stříleli především po pěkných kombinacích a hned tři z nich byly až takzvaně do prázdné. Po zápase jsme se v kabině shodli, že na tři body jsme se na Svítkově ani moc nenadřeli a v sobotním odpoledni jsme si i přes ne úplně ideální podmínky připsali povinnou výhru do tabulky.“

HBC Hradec Králové 1988 „B“ vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „B“ 2:9 (1:3, 1:2, 0:4)

Branky Pardubic: Merta 3, Skřivánek 2, Jirák 2, Kamaryt, Veselík.

Po černé sérii čtyř prohraných zápasů si rezerva Autosklářů přivezla body z Hradce Králové. V aréně pirátů byli Pardubičtí produktivnější, po první třetině vedli 3:1 a nakonec vyhráli 9:2. Hattrick si připsal Jakub Merta. 

Ježci Heřmanův Městec vs. SK Hokejbal Žamberk 9:1 (5:0, 3:1, 1:0)

Branky Ježků: Macenauer, Čejgl 3, Jurga, Běloušek 2, Menc L., Novelinka L.
Vyloučení: 4:1, využití přesilovek: 2:1, střely: 22:12.

Bez posil z extraligového Letohradu dorazil do Heřmanova Městce Žamberk. Oba týmy měly stejný počet bodů a v tabulce sousedily, nicméně domácí si nenechali utéct začátek utkání a po prvním dějství svítil na časomíře stav 5:0. Žamberští se tentokrát prosadili pouze jednou, Ježci ještě čtyřikrát a body zůstaly v domácí kabině. „Zápas jsme zvládli na jedničku. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili a kluci si s chutí zastříleli. Přál bych si, abychom každý zápas hráli takto uvolněně a s radostí,“ řekl po zápase trenér Ježků Radek Böhm. 

HC Jestřábi Přelouč „B“ vs. HbC Chlumec nad Cidlinou 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: Kosina 2.

Jestřábi hostili Chlumec. Podle tabulky to mohla být jednoznačná záležitost, ale opak byl pravdou. Chlumečtí měli jasně stanovenou taktiku, k tomu se dvakrát prosadil obránce s extraligovými zkušenostmi Luděk Kosina, a to Vrtačkám na body stačilo. „V Přelouči se nám dařilo držet se taktiky, kterou jsme si stanovili, defenzivně to byl dobrý výkon. Jediný gól jsme dostali nohou, další závary vyřešil Havlíček. Dopředu to ale bylo horší, naštěstí se dvakrát prosadil Kosina. Jednou po narážečce s Malým, podruhé střelou po buly,“ zhodnotil zápas chlumecký Filip Marek.

Partneři českého hokejbalu