Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Malenovice si vyšláply na Kyjov, jenž disponuje nejproduktivnějším hráčem extraligy Matějem Fraňem.
Malenovice si vyšláply na Kyjov, jenž disponuje nejproduktivnějším hráčem extraligy Matějem Fraňem. (autor: Lenka Hrubošová)

2. Liga – Morava Jih: Na čele tabulky se nic nemění. První výhru si připsal tým SK!

Datum: 17. 10. 2018
Autor: Petr Král, Filip Červinka
Sdílej přes:

Na Jihu Moravy se minulý víkend opět odehrála spousta zajímavých utkání. V nich si první výhru v probíhající sezoně připsal loňský stříbrný tým – SK Jihlava „B“. Po dvou týdnech se z tříbodového zisku radují v Malenovicích a po sérii porážek i Hodonín. Jihlavští Flyers naopak zvýšili svůj náskok na čele tabulky. Jak probíhaly jednotlivé duely a kdo se nejčastěji zapsal mezi střelce? To se dozvíte v reportáži z nejvyšší soutěže na jihu Moravy.

Hodonínský obrat zastínilo zranění obránce Přibyslavic


Přibyslavice přicestovaly do Hodonína pouze ve dvou formacích, a tak se zdálo, že budou pro domácí lehkou kořistí. Navíc, když Hodonín potřeboval po delší době opět bodovat, aby udržel krok s čelem tabulky. K tomu ho nasměroval také kanonýr Kaluža, jenže Přibyslavice poté zabraly a zápas otočily na 3:1. Zpět do hry dostal Hodonín těsně před první sirénou Hlavačka. V polovině utkání si vzaly Přibyslavice dvoubrankové vedení zpět, jenže to bylo z jejich pohledu vše. Hodonín zapnul na vyšší obrátky a hostům postupně odešly síly.

Hodonín svůj obrat pečetil tři minuty před koncem, kdy se v početní výhodě prosadil dvoubrankový Zbyněk Švagerka! Zápas však zastínil moment, kdy byl trefen hostující obránce Zelený přímo do oka (roztříštěné kůstky). Následoval převoz do nemocnice a nucená operace. Za redakci hokejbalu přejeme brzké uzdravení!

HBC Hodonín vs. J.V.S.K. Slza Přibyslavice 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kaluža, 14. Hlavačka, 21. Mráz (Rapant), 29. Švagerka Z., 42. Švagerka Z. (Mráz) - 8. Chlubna (Samek I.), 9. Novák, 11. Vozárik (Novák), 20. Fiala (Novák).
Rozhodčí
: Zvařič, Orság, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 2:0, střely: 29:18, diváků: 32.

Loňský vicemistr má první body


Zajímavé hokejbalové menu se naservírovalo divákům na Vysočině, kde se v rámci malého regionálního derby utkaly Přibyslavice s Jihlavou. Šlo tedy o reprízu loňského semifinále, které musel rozhodnout až pátý duel. Přitom hned třikrát dospěl v této sérii zápas do prodloužení. Tuhá bitva se dala očekávat také v sobotu, což se nakonec naplnilo. Nespočet osobních soubojů, řada vyloučených hráčů, výborné výkony brankářů. Nakonec se však štěstěna v koncovce více přiklonila na stranu SK, které bylo o něco aktivnějším týmem. Během dvou třetin si rezerva prvoligového SK vypracovala čtyřbrankový náskok, jenž v závěru Přibyslavice pouze kosmeticky upravily na 1:4.

J.V.S.K. Slza Přibyslavice vs. SK Jihlava „B“ 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. Chlubna (Fiala, Novák) - 4. Bohatý (Růžička), 19. Apeltauer (Harasim), 26. Harasim (Herma), 37. Policar (Harasim).
Rozhodčí
: Chytil, Jeletz, vyloučení: 7:11, navíc Habermann (SKJ) 10 min. OT, bez využití přesilovek, střely na branku: 27:35, diváků: 30.

„Exekutorská“ loterie v Brně: 3 nájezdy za 2 minuty!


V roli favorita přicestovali Flyers na hřiště Brna. Tomu navíc minulý víkend uštědřili debakl 10:2 – Brno tak mělo co napravovat. Nicméně to byli doposud suverénní „Letci“, kteří vstoupili aktivně do zápasu a postupně si vypracovali také pohodlné vedení 4:0. Brno se prosadilo v zápase až příliš pozdě, a tak neporazitelnost Flyers neměli šanci narušit. Buldoci si tak připsali čtvrtou porážku v řadě a klesli na dno tabulky. Naopak Flyers mají na čele už devítibodový náskok před druhými Malenovicemi. Za zmínku pak stojí jistě fakt, že rozhodčí nařídili v tomto zápase hned tři trestná střílení, všechny proti Flyers a v rozmezí dvou minut! Buldoci s touto nabídkou nedokázali naložit, což byl také jeden ze zásadních momentů celého utkání.

HBK Bulldogs Brno „B“ vs. HBC Flyers Jihlava 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 36. Petřík, 45. Šidla (Vršca) – 3. Lichtenberg (Homola, Vávrů), 15. Smutný (Lorenc, Jobák), 21. Brázda (Jobák, Homola), 24. Jobák (Kourek, Brázda).
Rozhodčí
: Vykydal, Ščudla, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 2:2, střely na branku: 17:22.

Malenovice po dvou týdnech opět vítězně


Souboj dvou běhavých týmů byl k vidění v Kyjově, kam přicestovaly Malenovice. Domácí Kyjov v utkání dvakrát vedl, ale nakonec odešel poražen. O tom rozhodla především povedená koncovka druhé třetiny, ve které se hostujícím „Čamlíkům“ podařilo v rozmezí 25. a 29. minuty třikrát rozvlnit síť za brankářem HBK. Hodně vidět byl především navrátilec v sestavě Hruboš (2+0), který v předešlých dvou zápasech chyběl a na útočné síle jeho mančaftu to bylo znát. Naopak domácí Fraňo tentokrát zůstal takřka uhlídán, když se gólově prosadil na své poměry pouze jednou. Oba soupeři si pak navzájem prohodily postavení v tabulce. Kyjov klesl ze druhého místo na třetí, na úkor svého nedělního soupeře.

HBK Kyjov vs. HBC Malenovice 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Fraňo (Kmenta), 10. Kmenta - 4. Machálek (Skyba, Šimíček), 25. Skyba (Nohal, Mikl), 25. Hruboš (Havlík), 29. Hruboš (Skyba), 33. Košatka (Havlík, Eibensteiner).
Rozhodčí: Vokurka, Horský, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 1:2, střely na branku: 34:39, diváků: 22.

Partneři českého hokejbalu