Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

2.liga

Nová éra 2. Ligy. Kdo bude ten nejlepší? Přibyslavace a Hodonín na úvod nadělovaly!

Přibysavice rozstřílely brněnské hokejbalisty na padrť.

O víkendu se rozehrála také 2. Liga na jihu Moravy. V té došlo přes léto k několika změnám, a především odchodu dvou favorizovaných celků. Kdo bude nově vládnout jižní Moravě? V loňské sezóně si vítězstvím vybojovala postup do 1. Ligy SK Jihlava „B“, kterou doplnil také finálový soupeř z Malenovic. Soutěž na jihu Moravy tak přišla o dva celky, které vládly Moravě dlouhé roky (SK Jihlava 2014, 2015, 2016, 2017, 2019), HBC Malenovice (2018). Ze soutěže pak odstoupil HBK Kyjov, který si pravděpodobně fungování bez tahouna v podobě Matěje Fraňa nedokázal představit. U dalších týmů došlo sice k prvotním jednání, ale do soutěže nakonec jako nováček naskočily pouze celky HBK Bulldogs Brno „C“, jenž je složen z nadějných dorostenců, stejně jako HBC Malenovice „B“.

Druholigový nováček z Března zahájil sezónu vítězně! Kadaň předvedla obrat

Ještěři si hned zkraje nové druholigové sezóny otevřeli střelnici!

Po prázdninové pauze se nám rozběhly soutěže napříč republikou a výjimkou není ani sever Čech, kde odstartovala 2. Liga hned pěti zápasy. K vidění byly zajímavé zápasy, nechyběla gólová nadílka, vyrovnané duely až do konce a nouze nebyla ani o pěstní souboje. K vidění byly všechny týmy až na obhájce titulu, Berani nastoupí ke svému prvnímu utkání až tento víkend. Jak jednotlivé duely probíhaly? To se dozvíte i s ohlasy aktérů zápasů v reportáži!

Havířov se po více jak 25 letech dočkal hokejbalového svatostánku! Co dál?

Havířov se dočkal hokejbalové svatostánku! Teď je na řadě úkol rozšířit hráčskou základnu.

Na začátku září obletěla hokejbalový svět výtečná zpráva. V Havířově byly dokončeny práce na zbrusu novém hokejbalovém hřišti, které disponuje plastovým povrchem, krásnými střídačkami i světelnou tabulí. Z domovského stánku se po více jak 25 letech snahy o výstavbu hřiště těší Warriors Havířov, jenž budou nastupovat ve 2. Lize na severu Moravy. Největší letošní vítězství už ale havířovští válečníci zažili. „Snaha o hřiště byla prakticky od té doby, co se klub zaregistroval v roce 1994,“ upozorňuje hráč Warriors Karel Aniol. „Až letos, kdy se vyhlásilo druhé výběrové řízení, tak se úspěšně začalo během léta stavět,“ prozrazuje v rozhovoru havířovský hokejbalista.

Vojtěch Červinka zářil na hřišti ve 2. Lize, ale i na akademické půdě univerzity!

Vojtěch Červinka táhne nejenom extraligovu Elbu, ale stal se i pevnou součástí mistrovských Beranů.

Vojtěch Červinka, hráč, kterého by chtěl mít každý trenér ve svém týmu. Jeho bojovnost, cit pro hru a šikovné ruce pomohly Beranům k prvnímu titulu ve 2. Lize na severu Čech. Vojta prožívá jedno z nejpovedenějších období v životě. Nejenom, že se mu povedlo zvednout nad hlavu mistrovský pohár, ale dokázal dokončit bakalářské studium na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Skromný hokejbalista, jenž se poctivou prací vypracoval na klíčového hráče jak v Beranech, tak v extraligové Elbě, odpověděl na několik otázek o uplynulé sezoně a o plánech pro tu příští.

Bratři Zdvořáčkové dobývají hokejbalový sever! Vyznáváme stejnou hru, přiznávají

Starší z bratrské dvojice Zdvořáčků Martin miluje hokejbal i přesto, že hraje profesionálně hokej!

Jen těžko byste hledali na severu Čech šikovnější bratrskou dvojici, která to umí s hokejkou na ledě, ale i na plastu. Bratři Martin a Petr Zdvořáčkové už několik let úspěšně kombinují hokej a hokejbal. O tři roky starší Martin nastupuje v Chance lize za Slovan Ústí nad Labem, kde nezažil příjemnou sezonu, ale vynahradil si to účastí na zimní univerziádě, kde mohl obléct reprezentační dres. Mladší bratr se prohání na ledě v univerzitní lize, kde nastupuje za Engineers Prague, s nimiž se podíval i do Pekingu. Společně, po ukončení hokejové sezony nastupuji v Oblastní lize za Coma Team Ústí nad Labem, se kterým získali letos další titul a poprvé také nastupovali za ústeckou Duklu ve 2. Lize!

Finále 2. Ligy na jihu Moravy v plném proudu! Je vyrovnáno, obhájí Malenovice titul?

Malenovice obhajují titul z loňského ročníku, Jihlava je ale více než vyrovnaným oponentem!

Na Jihu Moravy se naplno rozběhla finálová série regionální 2. Ligy. První hrací víkend hostily Malenovice, druhý tým základní části. Protivníkem jim byl celek SK Jihlava „B“, jenž postoupil do finále ze čtvrtého místa po základní části. Před sérií byly v roli jasného favorita Malenovice, ale jak už to tak bývá, v play off jdou tyto papírové předpoklady bokem. O víkendu se hrál vyrovnaný a otevřený hokejbal na obě strany, kdy až do závěrečné sirény nebylo jisté, jak zápas dopadne. Z celého hracího víkendu pak stojí za zmínku skvělá divácká atmosféra, o niž se starali kromě domácích i hostující fanoušci.

Vsetín zpátky na vrcholu! Valaši zvládli další prodloužení a slaví titul v 2. Lize 


Valaši se derou zpátky na hokejbalový vrchol, když ovládli 2. Ligu na severu Moravy.

Vsetín to dokázal! Potvrdil svůj vzestup a slaví titul 2. Ligy Morava-Sever po neuvěřitelném finále. Jako by Valachům nestačila semifinálová série s Opavou, kde se ani jeden zápas nerozhodl po základní hrací době. Finále se zdálo po první třetině hotovou věcí, avšak v dalším průběhu zápasu se přihlížejícím tajil dech napětím. Nakonec se radoval Vsetín, který evidentně prodloužení ovládá a letos v něm ani jednou neprohrál. Nabízíme vám popis úžasného finále, jež se odehrálo tuto neděli v Karviné.

Patrik Zicho si brousí zuby na hokejovou i hokejbalovou extraligu!

Patrik Zicho pomáhá po hokejové sezoně Beranům z Ústí nad Labem k zisku titulu na severu Čech!

Hráč, který většinu sezony tráví v cizině na bruslích a ledě, ale když přišla hokejbalová nabídka od Beranů hrajících 2. Ligu na severu Čech, neváhal a přijmul ji. To je Patrik Zicho, jenž letošní ročník strávil ve finské a polské hokejové soutěži a po její skončení se vydal pomoci hokejbalovým Beranům a výraznou měrou se podílel na postupu do finále nejvyšší regionální severočeské soutěže, kde Berany čekají silní Ještěři.

2. Liga na severu Čech směřuje k vyvrcholení: Berani a Ještěři se utkají o zlato!

Dukla (žluté dresy) se marně natahovala po pokoření Beranů v semifinále play off 2. Ligy.

To, k čemu se schylovalo celou sezonu, je tady! Ústecké celky nejvyšší regionální soutěže na severu Čech Berani a Ještěři splnili své role favoritů i v semifinálových bitvách a dokráčeli do finále play off 2. Ligy. Berani si poradili s ambiciózní Duklou ve třech zápasech, Ještěři potřebovali na postup přes mostecké Nordics zápasy čtyři. Právě mostečtí Nordics končí letošní ročník na celkovém 3. místě. Jak vypadaly poslední semifinálové duely? To se dozvíte v reportáži!

Na jihu Moravy si to o titul rozdají Malenovice s Jihlavou! Flyers derby nezvládli

Rezerva prvoligové Jihlavy setřásla v semifinále 2. Ligy favorizované Flyers!

Malenovice zvládly těžkou sérii s Hodonínem a coby obhájce titulu míří do finále. V něm vyzvou stejně jako v loňské sezoně béčko prvoligového týmu SK Jihlava, které překvapivě vyřadilo vítěze základní části Flyers! Pro SK jde o šesté finále v řadě – celkem čtyřikrát uspělo. Malenovice jsou zase krůček od vytoužené baráže o postup do celorepublikové 1. Ligy. Finálová série startuje o víkendu v Malenovicích!

Partneři českého hokejbalu