Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Prachatice (v černém) vévodily podzimní části, jak na tom budou na jaře?
Prachatice (v černém) vévodily podzimní části, jak na tom budou na jaře? (autor: fcb HBC Hostivař)

Start jarní části se neúprosně blíží! Udrží si Buldoci s Jihočechy formu?

Datum: 10. 02. 2019
Autor: Karel Geba
Sdílej přes:

Za 20 dní se opět rozjede koloběh 1. Ligy hokejbalu. Hned první víkend v březnu bude na programu 5 pikantních duelů. Právě jarem začíná honba za každým cenným bodem, který by mohl pomoci každému týmu, dostat se do vyřazovacích bojů nebo popřípadě vylepšit startovací pozici. V letošním ročníku postupuje do play off 8 celků, ale novinkou je, že tento rok nemůže žádný tým sestoupit do nižší ligy, takže zajisté uvidíme strhující zápletky, v nichž každý bude riskovat v honbě za co nejlepší pozicí pro vyřazovací boje!

Úspěchem je začátek


Již úvod jara nám přinese velmi atraktivní zápasy, ve kterých budou chtít všichni získat první body.

Sobota 2.3.2019

15:00 TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec vs. HBC Prachatice

Neděle 3.3.2019

11:00 SK Kometa Polička vs. SK Jihlava
13:00 TJ Snack Dobřany vs. HBK Bulldogs Brno
14:00 SHC Opava vs. HBC Hostivař                          
15:00 HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. HC Jestřábi Přelouč                       

Uspěje Olymp proti lídrovi?


Jako první zápas můžete navštívit utkání v Jindřichově Hradci, kam zamíří lídr celé soutěže z Prachatic. Highlanders za celou podzimní část obdrželi pouze 14 branek a právem vévodí celé lize. Olymp okupuje poslední příčku, ztrácí pouze bod na pardubický Svítkov a Přelouč, což dává borcům z Jindřichova Hradce poměrně velkou šanci zabojovat o play off.

Favorit: HBC Prachatice

Nováčkovská Hostivař prověří trápící se Opavu


V Moravskoslezském kraji o body zabojuje mladý tým z Hostivaře, jenž se pyšní dvěma útočníky v TOP 3 bodování celé ligy. Na třetím místě se pohybuje Jiří Vaniš s 16 body, na prvním dokonce Jan Čejka, který má svém kontě 9+9. Opava vždy patřila spíše do první poloviny tabulky, ale po nepříliš povedené podzimní části bude muset ukázat své kvality, jestli chce porazit mladíčky z Prahy 15 a tím získat důležité body do tabulky.

Favorit: HBC Hostivař

Důležité východočeské derby


Pomohla zimní přestávka týmu z Pardubic a Jestřábům z Přelouče? Toto derby je přímým bojem o 8. pozici v tabulce. Svítkov za 10 zápasů posbíral pouze 9 bodů, stejně na tom je i Přelouč, ale ta má v záloze zápas k dobru, který by ji mohl pomoci Pardubicím odskočit. V tomto zápase budou k vidění čeští reprezentanti. Na straně Stars pravidelně nastupuje Jakub Král. Tento rychlý útočník si přivezl z kanadského Mistrovství světa zlatou medaili s kategorií U20. Na opačné straně nastoupí zkušený mazák Martin Šmíd, který reprezentoval naši zemi v kategorii Masters na Bermudách.

Favorit: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

Buldoci se pokusí vykrást západočeský svatostánek


Největším překvapením podzimní části se určitě stali Buldoci z Brna, ti přezimovali na 2. místě s 23 body a budou chtít na zdařilý podzim navázat i na jaře. V prvním zápase je ale nečeká nic jednoduchého. Dobřanští hokejbalisté totiž přes zimu trénují ve svém nově zastřešeném útočišti. Dokonce odehráli přípravné utkání s českou reprezentací do 16 let, kdy mladé talenty porazili 10:7 a je vidět, že přístup na hřiště je velkou výhodou. Šneci také podstoupili silně obsazeným turnaje, v jehož rámci se poměřili s extraligovým Kert Parkem, Pardubicemi a slovenskou Skalicí. Pokud Brno bude chtít uspět, musí pevně vyztužit zadní řady, protože Dobřany společně s Prachaticemi dosud nastřílely nejvíce branek v celé 1. Lize!

Favorit: TJ Snack Dobřany

Souboj rivalů


Jak Kometa Polička, tak Jihlava nemůžou být s podzimní částí sezony moc spokojeni. Polička získala 13 bodů, Jihlava o bod více. Celky tohoto kalibru jsou zvyklé na trošku jiná čísla, v minulých sezonách patřily přímo na čelo ligy. Oba týmy měly poměrně slušný vstup do soutěže, ale s blížící se zimní pauzou forma upadala, a především Kometu velmi trápila koncovka. V loňské sezoně překročili poličští borci hranici 100 gólů, otázkou zůstává - podaří se to i letos? Od zápasu, který se odehraje na půdě Komety, můžeme očekávat velice kvalitní hokejbal. Zápasy těchto mančaftů jsou opravdu vyrovnané a vyhrocené, poslední vzájemný zápas skončil remízou, a proto je těžké určit favorita utkání.

Favorit: SK Kometa Polička

Většině týmů do konce základní části chybí 8 zápasů, což naznačuje, že z každého zápasu bude i 1 bod za remízu klíčový. Brány play off jsou pro všechny celky stále otevřené. Vždy to bylo jaro, které rozhodovalo o tom, kdo se popere o titul v lize. Olymp, Svítkov a Přelouč dělí pouze jediná výhra od toho, aby se dotáhly na celky z Opavy, Poličky, Hostivaře a Jihlavy. Relativně spokojeni mohou být hráči Prachatic, kteří ztratili zatím pouze 3 body a Brno, které takovou sezonu nepamatuje. Teď opravdu záleží na tom, jakou formu chytí jednotlivé týmy.

Oficiální míčky pro hokejbal - zvýhodněný nákup členů ČMSHb

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

HBC Malenovice - HBK Bulldogs Brno1:4
SK Jihlava - HBC Prachatice4:5
Přelouč - Hostivař4:0
Svítkov Stars - Polička6:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu