Kometa zvládla i druhé domácí vystoupení a příští sobotu může slavit!
Kometa zvládla i druhé domácí vystoupení a příští sobotu může slavit! (autor: archiv SK Kometa Polička)

Polička doma stoprocentní, po druhé výhře je krok od titulu

Datum: 21. 05. 2017
Autor: Petr Dejnožka

Velmi sledované finále 1. Národní hokejbalové ligy má za sebou úvodní dva zápasy! Kladenský Jungle Fever nedokázal ve východních Čechách ani jednou zvítězit a před vlastními fanoušky bude o následujícím víkendu odvracet hrozbu definitivního konce. Naopak Kometa Polička již je jen krůček od titulu ve druhé nejvyšší soutěži!

2. zápas finále play off 1.NHbL:
SK Kometa Polička vs. Jungle Fever Kladno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Havlík (Kašpar), 19. J. Tobiáš (Grubhoffer, Havlík), 38. Schauer (D. Hejtmánek), 45. Schauer – 5. Hildebrand (Arlt), 23. Pavlík.

Sestava Poličky: Novák – Geba, Havlík, Anýž, Dvořák, Adamec, Hejtmánek J. - Hnát, Štefka F., Holec, Kašpar, Schauer, Štefka M., Grubhoffer, Hejtmánek D., Hubáček, Tobiáš J.

Sestava Kladna: Solar (Holeček) – Čermák, Voráček, Sikora, Piešťanský, Mareš, Pavlík, Sýkora – Rezek, Jůzek, Vosyka, Javůrek, Eitler, Schnaubelt, Opata, Gengel, Hildebrand, Řebík, Karas, Pilný, Prajzler.

Stejně jako v prvním zápase finálové série, i tentokrát začali lépe hokejbalisté z Kladna. Již v páté minutě první třetiny se jim podařilo dostat míček za brankáře Nováka, když se šťastným střelcem stal Jakub Hildebrand. Z náskoku se ale Jungle Fever příliš dlouho neradoval, po včerejší absenci si svůj první finálový start osladil vstřeleným gólem obránce Ladislav Havlík, který v závěru úvodního dějství srovnal stav zápasu na 1:1.

Ani v neděli nedokázalo Kladno rychlou branku přetavit v delší náskok, navíc v průběhu druhé patnáctiminutovky musel brankář Solar tahat míček zpoza svých zad podruhé. Spolupráci Havlíka s Grubhofferem dokončil Jiří Tobiáš, jenž poprvé v zápase poslal do vedení domácí Kometu. Ani v tomto případě ale vedení dlouho nevydrželo, Východočeši si nedokázali pohlídat obránce Davida Pavlíka, který přesným zakončením vyrovnal stav utkání podruhé.

O vítězi a zisku druhého bodu musela rozhodnout až třetí perioda. Mnohem lépe do ní vstoupila Kometa Polička, která se necelých osm minut před koncem dostala podruhé, a naposledy, do vedení. Hrdinou domácích se stal Roman Schauer, který prostřelil gólmana Solara a následně šestnáct vteřin před závěrečnou sirénou druhým gólem v utkání pečetil výhru Poličky do prázdné branky! Kometa zvládla obě finálová vystoupení na vlastním hřišti skvěle a v sérii hrané na tři vítězné duely vede již 2:0!