Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Jihlava žádné dohady nepřipustila, Olymp na jeho hřišti doslova rozcupovala.
Jihlava žádné dohady nepřipustila, Olymp na jeho hřišti doslova rozcupovala. (autor: Petr Dejnožka)

Jihlava stvrdila postup devíti góly, dál jdou všichni favorité

Datum: 17. 04. 2018
Autor: Petr Dejnožka
Sdílej přes:

Druhá nejvyšší hokejbalová soutěž zná výčet všech čtyř semifinalistů. Přes čtvrtfinále v nejrychlejším možném čase přešli hokejbalisté Karviné, Poličky a Jihlava, Dobřany si svůj postup musely proti odolávajícím Jestřábům z Přelouče vystřílet až ve čtvrtém utkání. Již následující víkend tak startuje semifinále a bude se rozhodně na co dívat!

Karviná slavila v Prachaticích, Dobřany využily až druhý mečbol

Hokejbalisté Karviné chtěli pozici vítěze základní části potvrdit proti Prachaticím ve třech zápasech, jejich cíl byl nakonec stoprocentně splněn. Na třináct nastřílených branek z domácího hřiště navázala Karviná na hřišti nováčka třemi trefami a jeho cestu premiérovým ročníkem tím ukončila. Na branky Lumíra a Jana Rosůlkových navázal pečetí do odkryté klece Pacas, jenž tak dal razítko na postup Karviné po výsledku 3:0. Stejným stavem skončila i celé čtvrtfinálová série.

Jediným týmem, který se ve čtvrtfinále play-off musel nadřít ve čtyřech zápasech, byl celek Dobřan. V sobotním zápase se Snacku stala osudná až třetí třetina, ve které třikrát inkasoval a soupeři tak povolil skórovat až po celých 123 minutách. V odvetě se již hostům vedlo daleko více, na branku Kovářika ještě odpověděl Svoboda, góly Ulma a Páva však byly pro Jestřáby osudové. Dobřany po výhře 4:1 slavily postup do semifinále 1. Ligy.

„Je konec pěkné série. Domácí byli hodně nepříjemní a zvlášť ve své aréně. Myslím, že si na nás hodně věřili, to my ale v utajenosti také. Postavení všech týmů v tabulce asi odpovídalo, přičemž nejspíš tedy nešlo o žádné náhody, neboť všichni favorité postoupili. Jen my jsme museli hrát čtyřikrát. I to ukázalo, že mezi námi a Přeloučí byly malé rozdíly. Byl jsem ale přesvědčen, že tady jednou vyhrajeme. To se také povedlo. Kluci po smolné sobotě přepnuli do jiného nastoleného herního režimu a zápas zaslouženě opanovali,“ těšilo hlavního kouče Dobřan Václava Šlehofera staršího.

„Postup pro nás znamená konfrontaci s dalším těžkým soupeřem, ba co víc, my si to rozdáme s vítězem základní části. Navíc v loňském čtvrtfinále jsme vypadli právě s tímto celkem ze severu Moravy. Teď jsme o kousek dál, neboť jsme 1. kolo k.o. systému zvládli a potvrzujeme první čtveřici týmů. Takže očekávám další kvalitní hokejbalové bitvy. Kdy jindy,“ hodnotil čtvrtfinálovou sérii s Přeloučí trenér Dobřan Václav Šlehofer starší.

Comeback Opavy přišel pozdě, Olymp doma odpadl

S nožem na krku vstupoval do třetího čtvrtfinálového utkání také tým z Opavy, který na svém hřišti přivítal Poličku. Druhý tým základní části navázal na první dvě čtvrtfinálové výhry zejména v prvních dvou třetinách. Těsný náskok z úvodu navýšil dvěma vstřelenými brankami a zdálo se, že patnáct minut před koncem nebude co řešit. Domácí však v posledním dějství výrazně zabrali, dvěma góly zdramatizovali závěr, důležité vyrovnání ale nepřišlo. Po výsledku 2:3 tak pro Opavu sezona skončila.

Stejný osud potkal také hokejbalisty z Jindřichova Hradce, kteří si závěrečné utkání v letošním ročníku za rámeček rozhodně nedají. Před vlastními fanoušky nedokázal Olymp navázat na zlepšený výkon ze druhého čtvrtfinále, v každé třetině inkasoval třikrát a po devítibrankovém přídělu opustil domácí hřiště se sklopenou hlavou. Jihlava naopak může slavit postup do semifinále play-off.

Semifinálové dvojice:

HbK Karviná (1.) vs. TJ Snack Dobřany (4.)
SK Kometa Polička (2.) vs. SK Jihlava (3.)

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.HBC Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

HBC Hostivař - Olymp J.Hradec4:2
Přelouč - SHC Opava3:1
Snack Dobřany - HBC Prachatice4:2
Polička - Svítkov Stars3:0
SK Jihlava - HBK Bulldogs Brno2:4
Polička - SHC Opava3:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu