Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

Prachatice jsou stále velkým favoritem na postup do finále, navíc když Hostivař bude oslabena.
Prachatice jsou stále velkým favoritem na postup do finále, navíc když Hostivař bude oslabena. (autor: fcb HBC Hostivař)

Dokáže nekompletní Hostivař dokonat velký obrat? Prachatice jsou stále favoritem!

Datum: 24. 05. 2019
Autor: Ondřej Novotný
Sdílej přes:

1. Liga nabídne už o nadcházející sobotě dvojici utkání, v nichž se vždy rozhodne o jednom postupujícím do finále play off. Jednak se tak stane mezi Dobřany a Poličkou a pak i mezi Prachaticemi a Hostivaří. Jihočeši přitom měli více než nakročeno k postupu už po předminulém víkendu, ovšem minulý víkend se Pražané v domácím prostředí dokázali vzchopit a vybojovat si nečekané rozuzlení až o týden později. Šance jsou proto teď zcela vyrovnané, mírně by mohlo hrát do karet pouze domácí prostředí a nekompletní sestava celku z Prahy! 

Prachatice ztratily dva mečboly, stále však hrají o finále! 


Semifinále mezi Prachaticemi a Hostivaří mělo jasného favorita a v prvních dvou zápasech na papíře i jasný průběh, tedy dvě výhry Jihočechů, přičemž především ta nedělní přinesla jednoznačný výsledek 8:2, jelikož v sobotním zápase se Pražané ke konci dokázali dotáhnout na 4:5, více ale už nestihli. Takže pokud úvodní hrací víkend patřil Prachaticím, ten druhý v hlavním městě nečekaně Hostivaři! Ta však vstupovala do třetího zápasu s tím, že to může být klidně její poslední v letošní sezoně. Sobota i neděle ale končila radostí Pražanů, kteří opět dokázali překvapit a srovnat krok se značným favoritem! „Odehráli jsme v Praze dvě šílená utkání, v sobotu ani v neděli jsme nehráli vůbec tak, jak jsme si řekli,“ bědoval oprávněně v neděli trenér Prachatic Vít Čapek.

I tato série tak dojde o poslední květnové sobotě do rozhodujícího zápasu na jihu Čech, kde se vítěz základní části bude moci opět opřít o silné domácí prostředí a hlavně svoje publikum, které svůj tým hodně podporuje. Hojná účast skalních fanoušků se však očekává také z Prahy! My do toho musíme jít hlavně s čistou hlavou, ukázat, že jsme oprávněně skončili v tabulce na prvním místě a také to, že umíme hrát hokejbal. Protože víme, že umíme, akorát si to hráči nedokázali o víkendu srovnat v hlavě, proto jsme prohráli,“ kolují v hlavě ještě další myšlenky k minulému víkendu trenérovi Prachatic. 

Černý kůň play off z Hostivaře prahne po finále! 


Pražané se tak z hodně nevýhodné pozice dostali do takové, že jim schází jeden krok před vyřazovací částí k vysněnému finále 1. Ligy! Na rozhodující zápas do Prachatic se upřímně moc těšíme a chceme bojovat, ačkoliv oproti utkáním v Praze nebudeme kompletní,“ nenaráží trenér Hostivaře Ondřej Novák pravděpodobně na časovou kolizi s důležitým utkáním Extraligy juniorů v Ústí nad Labem, ale na to, že mu budou chybět vyloženě dva hráči A-týmu. Celek z hlavního města na jih Čech tak pravděpodobně vyrazí i se svými největšími esy. Nutno ale podotknout, že tým Hostivaře není pouze o často zmiňovaných jménech, ale hlavně o kolektivním výkonu, z něhož vyčnívá hned několik důležitých individualit! 

„Nejsme naivní, i přes dvě domácí výhry víme, kdo je v sérii favoritem. S o to větším nasazením ale do pátého utkání nastoupíme a věříme, že do finále můžeme na úkor Prachatic postoupit,“ doufá trenér Novák v malý hokejbalový zázrak, jelikož by to znamenalo, že až sedmý tým tabulky ve čtvrtfinále nejprve vyřadil druhého Brno a v semifinále první Prachatice! Pro oba týmy se ovšem jedná o ten nejtěžší krok, možná v celé letošní sezoně, proto jasný favorit rozhodně nejde ani u této semifinálové série 1. Ligy určit! 

Náborové projekty ČMSHb

Tabulka soutěže

1.HBC Prachatice1874:4140
2.HBK Bulldogs Brno1861:5040
3.Snack Dobřany1871:4139
4.Polička1879:3837
5.Svítkov Stars1861:6823
6.SHC Opava1841:5122
7.Hostivař1860:7121
8.SK Jihlava1842:5917
9.Olymp J.Hradec1847:8316
10.Přelouč1833:6715

Přehled posledních zápasů

Suchdol n./L. - Polička1:3
Hostivař - HBC Prachatice1:2
Plzeň-Litice - HBK Bulldogs Brno4:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu