Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.národní hokejbalová liga

1. NHbL: Debakl Chlumce, domácí nuly a první výhra plzeňských Litic!

Západočeští hokejbalisté z plzeňských Litic dosáhli na první výhru!

Druhá nejvyšší soutěž měla na programu o právě skončeném víkendu velkou porci zápasů, které přinesly zajímavé výsledky. K nejzajímavějším patří rozhodně vysoké vítězství Olympu Jindřichův Hradec, který nadělil Chlumci desetigólový příděl či čistá domácí vítězství favorizovaných celků. Až v devátém letošním zápase se z vítězství radovaly Litice, které po nájezdech porazily pardubický Svítkov.

Favorité suverénní, Kelti přišli o domácí neporazitelnost s Českou Třebovou!

Olymp slaví další vítězství, které ho i nadále drží na čele

1.NhBL – Se skvělou úspěšností i nadále kráčí druhou nejvyšší soutěží řada favoritů, která si to hodlá v následném play-off rozdat o celkové vítězství. K nim rozhodně můžeme řadit i Kelty, kteří ale nečekaně na vlastním hřišti nestačili na deset statečných z České Třebové. Na opačném pólu tabulky jsou Litice stále bez vítězství.

Dominanci domácích týmů narušila Opava a Polička, Strašecí fotbalově porazilo Litice

Před vlastními fanoušky slavil i Svítkov, zdolal Třemošnou

1. NHbL – Ve druhé nejvyšší soutěži dominovaly domácí týmy, které si v drtivé většině případů nenechaly před vlastními fanoušky utéci vítězství. Porážku zaznamenaly pouze východočeské týmy Přelouče a Chlumce nad Cidlinou, v zápase Nového Strašecí s posledními Liticemi rozhodla o osudu pouze jediná branka!

Bez porážky již jen Olymp a Rondo, Litice stále čekají na výhru

V souboji Olympu s Kelty rozhodla třetí třetina

Nekompletních pět kol nám již plně vykrystalizovalo týmy, které se budou v letošní sezoně prát o místo v osmičlenném play-off a celky, pro něž bude klíčový boj o udržení ve druhé nejvyšší soutěži. K prvním jmenovaným se zajisté řadí hokejbalisté z Jindřichova Hradce a Teplic, na opačném pólu tabulky zisk každého bodu počítají Litice či Tatran Třemošná.  

Olymp po dvou výhrách do čela, šlágr kola rozhodly až nájezdy

Důvodů k radosti mají v Jindřichově Hradci v počátku sezony nespočet

Osmnáctičlenná skupina druhé nejvyšší soutěže má za sebou nekompletní čtyři kola, začínají se dělit favorité a outsideři. Do pozic v horních patrech tabulky bude rozhodně promlouvat Olymp z Jindřichova Hradce, který má po pěti zápasech dvanáct bodů. Na záda mu dýchají týmy Keltů a Opavy, bez prohry pokračuje i Přelouč. Na opačném pólu tabulky zatím tápe celek plzeňských Litic.

Polička složila Opavu, Jihlava stále bez bodu. Kelti stoprocentní

ilustrační foto

1. NHbL – Druhá nejvyšší soutěž přinesla o víkendu hned čtrnáct zápasů, ve kterých se urodily zajímavé výsledky. I nadále čeká na první výhru celek Jihlavy, který se tentokrát musel sklonit před Opavou a Kelty, kteří po třech zápasech vedou tabulku 1. NHbL! Chuť po první vysoké porážce v lize si spravila Karviná, která na vlastním hřišti rozstřílela Českou Třebovou.

Opava vyprášila exligistu, Teplice v repríze loňského semifinále přehrály Jihlavu

ilustrační foto

Kromě nejvyšší hokejbalové soutěže má za sebou první hrací kolo i 1. Národní hokejbalová liga. Do boje se vrhlo všech osmnáct zástupců. K nejzajímavějším výsledkům úvodního kola můžeme přičíst vysoké vítězství Opavy nad loňským extraligovým týmem z Karviné či Teplic, které před vlastními fanoušky znovu dokázaly zdolat Jihlavu. První výhru ve druhé nejvyšší soutěži slaví také nováček druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku Jungle Fever Kladno.

Příští ročník 1.NHbL: Osmnáct týmů, cestování a zúžení play-off!

ilustrační foto

První víkend v září se rozjede nejen nejvyšší soutěž, dlouhá sezóna čeká také hokejbalisty v 1. národní hokejbalové lize. Soutěž byla zúžena z dvaceti týmů na osmnáct, přičemž do vyřazovacích bojů jich projde pouze osm! Nemilosrdné síto rozhodně přidá na atraktivitě soutěže, každá ztráta může být rozhodující. Před soutěží jsme požádali zástupce všech klubů o odpovědi na následující otázky.

Rakovník předčil teplické Rondo a je vítězem 1. NHbL!

Rakovník z pozice nováčka dokráčel až k titulu!

1. NHBL – Druhá nejvyšší česká soutěž je po posledním květnovém víkendu minulostí. Rakovník sice v prvním střetnutí na hřišti teplického Ronda padl, v nedělním souboji mu již přálo větší štěstí a po vítězství se raduje z celkového triumfu! V nováčkovském souboji se Rakovníku dařilo více, na teplický tým zbylo po závěrečném hvizdu „pouze“ druhé místo.

Nováčkovská bitva o extraligovou vstupenku! Rakovník získal oba domácí duely

Rakovník v obou zápasech na vlastním hřišti předčil teplické Rondo

1.NHbL – Pro vítěze je připraveno jedno místo mezi extraligovou vstupenkou, poražený bude muset svést o postup barážový boj. Celky Rakovníku a Teplic mají za sebou úvodní dvě vystoupení a výrazně blíže k cílové metě je vítěz základní části!  

Soupiskové rozhraní - administrace klubů

Tabulka soutěže

1.Olymp J.Hradec842:1521
2.Polička933:1821
3.SHC Opava938:1920
4.Rondo Teplice720:1216
5.SK Jihlava923:2116
6.Karviná629:1914
7.Kelti 2008927:2414
8.Nové Strašecí822:2014
9.Přelouč926:2712
10.Snack Dobřany921:2411
11.Tatran Třemošná817:2311
12.Č.Třebová922:3511
13.Svítkov Stars825:2710
14.HBK Bulldogs Brno818:229
15.Tygři M.Boleslav925:329
16.Jungle Fever918:279
17.Chlumec n./C.914:386
18.Plzeň-Litice911:284

Přehled posledních zápasů

Chlumec n./C. - Přelouč4:5
HBK Bulldogs Brno - Snack Dobřany3:1
Tatran Třemošná - Jungle Fever4:0
Plzeň-Litice - Svítkov Stars2:1
Polička - Rondo Teplice3:2
Tygři M.Boleslav - SK Jihlava2:4
Nové Strašecí - SHC Opava3:2
Karviná - Kelti 20084:3
Snack Dobřany - Svítkov Stars4:0
Přelouč - Tygři M.Boleslav2:3
SK Jihlava - Jungle Fever3:0
Tatran Třemošná - SHC Opava3:2
Č.Třebová - Plzeň-Litice6:1
Olymp J.Hradec - Chlumec n./C.10:0
Polička - Kelti 20085:0

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu