Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.národní hokejbalová liga

Bez porážky již jen Olymp a Rondo, Litice stále čekají na výhru

V souboji Olympu s Kelty rozhodla třetí třetina

Nekompletních pět kol nám již plně vykrystalizovalo týmy, které se budou v letošní sezoně prát o místo v osmičlenném play-off a celky, pro něž bude klíčový boj o udržení ve druhé nejvyšší soutěži. K prvním jmenovaným se zajisté řadí hokejbalisté z Jindřichova Hradce a Teplic, na opačném pólu tabulky zisk každého bodu počítají Litice či Tatran Třemošná.  

Olymp po dvou výhrách do čela, šlágr kola rozhodly až nájezdy

Důvodů k radosti mají v Jindřichově Hradci v počátku sezony nespočet

Osmnáctičlenná skupina druhé nejvyšší soutěže má za sebou nekompletní čtyři kola, začínají se dělit favorité a outsideři. Do pozic v horních patrech tabulky bude rozhodně promlouvat Olymp z Jindřichova Hradce, který má po pěti zápasech dvanáct bodů. Na záda mu dýchají týmy Keltů a Opavy, bez prohry pokračuje i Přelouč. Na opačném pólu tabulky zatím tápe celek plzeňských Litic.

Polička složila Opavu, Jihlava stále bez bodu. Kelti stoprocentní

ilustrační foto

1. NHbL – Druhá nejvyšší soutěž přinesla o víkendu hned čtrnáct zápasů, ve kterých se urodily zajímavé výsledky. I nadále čeká na první výhru celek Jihlavy, který se tentokrát musel sklonit před Opavou a Kelty, kteří po třech zápasech vedou tabulku 1. NHbL! Chuť po první vysoké porážce v lize si spravila Karviná, která na vlastním hřišti rozstřílela Českou Třebovou.

Opava vyprášila exligistu, Teplice v repríze loňského semifinále přehrály Jihlavu

ilustrační foto

Kromě nejvyšší hokejbalové soutěže má za sebou první hrací kolo i 1. Národní hokejbalová liga. Do boje se vrhlo všech osmnáct zástupců. K nejzajímavějším výsledkům úvodního kola můžeme přičíst vysoké vítězství Opavy nad loňským extraligovým týmem z Karviné či Teplic, které před vlastními fanoušky znovu dokázaly zdolat Jihlavu. První výhru ve druhé nejvyšší soutěži slaví také nováček druhé nejvyšší soutěže v tuzemsku Jungle Fever Kladno.

Příští ročník 1.NHbL: Osmnáct týmů, cestování a zúžení play-off!

ilustrační foto

První víkend v září se rozjede nejen nejvyšší soutěž, dlouhá sezóna čeká také hokejbalisty v 1. národní hokejbalové lize. Soutěž byla zúžena z dvaceti týmů na osmnáct, přičemž do vyřazovacích bojů jich projde pouze osm! Nemilosrdné síto rozhodně přidá na atraktivitě soutěže, každá ztráta může být rozhodující. Před soutěží jsme požádali zástupce všech klubů o odpovědi na následující otázky.

Rakovník předčil teplické Rondo a je vítězem 1. NHbL!

Rakovník z pozice nováčka dokráčel až k titulu!

1. NHBL – Druhá nejvyšší česká soutěž je po posledním květnovém víkendu minulostí. Rakovník sice v prvním střetnutí na hřišti teplického Ronda padl, v nedělním souboji mu již přálo větší štěstí a po vítězství se raduje z celkového triumfu! V nováčkovském souboji se Rakovníku dařilo více, na teplický tým zbylo po závěrečném hvizdu „pouze“ druhé místo.

Nováčkovská bitva o extraligovou vstupenku! Rakovník získal oba domácí duely

Rakovník v obou zápasech na vlastním hřišti předčil teplické Rondo

1.NHbL – Pro vítěze je připraveno jedno místo mezi extraligovou vstupenkou, poražený bude muset svést o postup barážový boj. Celky Rakovníku a Teplic mají za sebou úvodní dvě vystoupení a výrazně blíže k cílové metě je vítěz základní části!  

Teplice srazily Jihlavu i potřetí, Rakovník po dvou vyrovnaných bitvách slaví

Rakovník ve čtvrtém zápase přetlačil Olymp až po nájezdech

1.NHbL – Vítěz druhé nejvyšší soutěže postoupí přímo do CCM Extraligy, na poraženého finalistu čeká baráž. Finálový souboj je nyní znám – o přímý postup výše si to ve vzájemném souboji rozdá tým Teplic a Rakovníka! Rondo dokázalo i potřetí v řadě udolat Jihlavu, vítěz základní části se na postup daleko více nadřel proti Olympu Jindřichův Hradec, jehož nakonec porazil 3:1 na zápasy.

Boj o CCM Extraligu vrcholí! Teplice a Rakovník krůček od finále

ilustrační foto

1. NHbL – Nový formát druhé nejvyšší soutěže nyní umožňuje vítězi finálové série přímý postup do CCM Extraligy, poraženého finalistu čekají boje v baráži. O zmíněné pozice se porvou vítězové semifinálových sérií, po prvním hracím víkendu mají k postupu hodně blízko celky Rakovníka a Teplic. 

Olymp vyřadil Opavu, Rondo zase Dobřany. Rakovničtí senzaci nedopustili

ilustrační foto

1.NHbL – Zajímavý víkend ve druhé nejvyšší soutěži odkryl tajenku čtyř semifinalistů 1. národní hokejbalové ligy. Senzaci do vítězného konce nedokázala dotáhnout Polička, která po dvou porážkách na hřišti vítěze základní části vypadla, o postupovou radost se naopak nenechali připravit hokejbalisté z Teplic, Jindřichova Hradce a Jihlavy. Semifinálové boje se již budou hrát na tři vítězné zápasy a startuje se hned následující víkend!  

Brankářská hokejbalová škola

Tabulka soutěže

1.Olymp J.Hradec625:1115
2.SHC Opava526:1112
3.Kelti 2008519:811
4.Rondo Teplice49:510
5.Polička519:149
6.Karviná420:169
7.Nové Strašecí515:139
8.Přelouč516:159
9.Jungle Fever513:138
10.Snack Dobřany512:157
11.SK Jihlava510:146
12.Tygři M.Boleslav516:185
13.Chlumec n./C.59:145
14.Č.Třebová611:295
15.HBK Bulldogs Brno58:124
16.Svítkov Stars417:173
17.Tatran Třemošná46:163
18.Plzeň-Litice56:162

Přehled posledních zápasů

Olymp J.Hradec - Kelti 20083:1
SK Jihlava - Tatran Třemošná3:2
Přelouč - Nové Strašecí1:3
HBK Bulldogs Brno - Karviná1:3
Svítkov Stars - SHC Opava2:3
Jungle Fever - Plzeň-Litice2:1
Č.Třebová - Polička4:3
Rondo Teplice - Chlumec n./C.2:0
Tygři M.Boleslav - Snack Dobřany6:3
Přelouč - Rondo Teplice0:2

Připojte se k hokejbaluPartneři českého hokejbalu