Hokejbal

Oficiální stránky Českomoravského svazu hokejbalu

Člen mezinárodní hokejbalové federace ISBHF

1.liga

Dobřany hledí do budoucna! Postup do Extraligy musíme zvážit, upozorňuje Šlehofer

Zkušený stratég Václav Šlehofer st. (vpravo) dovedl Západočechy k prvenství v 1. Lize!

Dlouholetý kouč mužů v Dobřanech se konečně dočkal. Lodivod Šneků, Václav Šlehofer starší, dovedl o minulém víkendu svůj tým k vysněnému 1. místu v druhé nejvyšší soutěži, což pro něj bylo velké zadostiučinění. Šneci si tímto dokonce vybojovali práva na účast v Extralize, jak to s touto variantou dopadne? Na to si budeme ještě muset chvíli počkat. Šlehofer st. vždy vyznával nasazování a výchovu svých mateřských hráčů, což se mu vyplatilo a borci pod jeho křídly si mohli pověsit na svůj krk zlatou medaili za výhru 1. Ligy. Dobřany ale zatím zvažují, jaká cesta pro ně bude do budoucna nejlepší. Všechna rozuzlení a rozhodnutí budou muset vyplout na povrch již za pár dní!

Skromný trenér Hostivaře: Novák po prohraném finále nevěší hlavu

Ondřej Novák vedl v sezoně úspěšný mužský celek i extraligové juniory.

HBC Hostivař ve své premiérové sezoně v 1. Lize předvedla skvělý kousek. Ze sedmé startovací pozice do play off dokráčela až do finále a stala se vicemistrem druhé nejvyšší soutěže v České republice. Nováčkovský tým složený z velmi mladých hráčů, spíše juniorů, vybojoval stříbrnou medaili a velkou zásluhu na tomto úspěchu má i trenér Hostivaře, Ondřej Novák. Účast v playoff si Pražané zajistili až v posledním zápase základní části a ve čtvrtfinále vyřadili favorizované Brno. V semifinále Hostivař narazila na vítěze základní části z Prachatic. Horalové už nakukovali do finálových bojů, ale mladíci z Prahy se semkli a dokázali celou semifinálovou sérii otočit a tím se dostat do finále, kde se střetli o titul s dobřanskými Šneky.

Dobřany do Extraligy? Musíme situaci pečlivě zvážit a vyhodnotit, zamýšlí se Šlehofer

Budou se Západočeši z Dobřan takto radovat i příští sezonu, tentokrát už v Extralize?

V sobotu 8. června se dobřanská parta položila do euforických oslav, protože vyhrála 1. Ligu a vybojovala si práva na přímý postup do Extraligy. Svěřenci stratéga Václava Šlehofera staršího předváděli po celou dobu play off druhé nejvyšší soutěže trpělivé bojovné výkony podpořené výtečnými výkony brankáře Jana Marka. Již 12. června se ale uzavírají přihlášky do soutěží ČMSHb. Západočeši tak musí dát rychle hlavy dohromady a popřemýšlet o účasti v Extralize pro příští ročník 2019/20. „Je toho hodně ke zvážení a pečlivému promyšlení. Času k rozseknutí ale naopak velmi málo,“ uvědomuje si kouč a předseda Dobřan Václav Šlehofer st., který prozradil pár zajímavostí na facebookovém profilu TJ Snack Dobřany.

Západočeši využili první mečbol! Dobřany po dlouhém čekání slaví titul v 1. Lize

Dobřany oslavily po dlouhých letech titul v 1. Lize. Vrátí se zpátky do Extraligy? Práva na to mají!

Do čtvrtého zápasu finálové série vstupovali hráči Snacku s velkou psychickou výhodou, kdyby prohráli, tak by se finále stěhovalo zpátky do Dobřan, ale to se nestalo. Mladá Hostivař „s nožem na krku“ zaspala úvod utkání, což se zdálo být klíčovým faktorem. Šneci si mečbol vybojovali v úterním zápase, když po tuhém boji zvítězili 2:1. Hostivař neztrácela hlavu, ale nedokázala najít ten správný rytmus, aby se mohla vrátit zpátky do série. Kdo by to byl čekal, že Dobřany vstřelí 7 branek z pouhých 14 střel v rozhodujícím zápase? Tímto posledním zápasem se uzavřela sezona 1. Ligy 2018/19, kde se pod pohár jako mistr zapíše město ze západu Čech!

Dobřany uzavřely debaklem Hostivaře letošní prvoligové finále a slaví nejen titul!

Dobřany slaví letošní vítězství v 1. Lize! Uvidíme Šneky v příští sezony v extralize?!

Hokejbalová sezona ve druhé nejvyšší české soutěži zaklapla v sobotu večer své letošní brány. Dobřany totiž dokázaly využít první finálový mečbol a proti Hostivaři tak dokonaly letošní cestu play off až tím nejlepším možným způsobem: Vybojování titulu a možného posunu mezi extraligovou smetánku! Velký klobouk se ale musí smeknout stejně tak i před hostivařským mužstvem, které v týmu s několika mladými hráči vstupovalo do vyřazovací části až ze sedmého místa tabulky, ale následně i tak dokázalo vyřadit favorita z Brna, Prachatic a navíc začít finálovou sérii se Šneky debaklem soupeře. Kruh se ale uzavřel, nešťastně pro Pražany, kterým tentokrát ještě větší mincí Šneci oplatili vysokou porážku a poslední zápas vyhráli zaslouženě 7:0! 

Ve správný čas na správném místě! Šneci se mohou spolehnout na důležité trefy Suchého

Filip Suchý patří mezi největší tahouny Dobřan v play off 1. Ligy.

Profesionální hokejista Filip Suchý se připravuje na další sezonu v dresu dobřanských Šneků. V celém play off si připsal za 13 zápasů 13 kanadských bodů, z toho dal 4 góly, které přišly vždy v tu pravou chvíli. Ve třetím finálovém zápase dostal svojí brankou Dobřany do vedení, což mělo velký vliv na konečný výsledek zápasu. Hostivař tak bude muset čelit dobřanskému mečbolu. Jak mladíci ustojí tuto situaci před svým domácím publikem? Pokud Pražané tento mečbol odvrátí, tak bude muset rozhodovat pátý zápas na půdě západočeského celku. Dokáží si Suchý a spol. dokráčet pro titul? Budou se Dobřany radovat z přímého postupu do Extraligy?

Play off 1. Ligy na pokraji rozhodnutí! Využijí Dobřany finálový mečbol?

Parta Václava Šlehofera staršího je pouze jedno vítězství od přímého postupu do Extraligy! Dokáže to?

V úterý 4.6. se ve Sportovní Hale na Jižním Městě v Praze odehrál atraktivní třetí finálový duel play off 1. Ligy, v němž za delší konec provazu po většinu utkání tahali domácí hráči Hostivaře, ale Dobřany si trpělivým výkonem dokráčely pro vítězství 2:1, jež trefil minutu a půl před koncem klání reprezentační obránce Václav Šlehofer ml. „Nemáme se nač vymlouvat, protože dát jeden gól z pětačtyřiceti střel, to se pak vyhrává těžko,“ uvědomuje si hlavní kouč Pražanů Ondřej Novák. „Nejásáme, pořád je tu soupeř, navíc kvalitní,“ zůstává nohama pevně na zemi lodivod Západočechů Václav Šlehofer st.

Dobřany udolaly Hostivař a slaví finálový mečbol! Západočeši jsou krůček od Extraligy

Dobřany vykradly hostivařskou půdu a jsou jen krůček od vítězství 1. Ligy a postupu do Extraligy!

Netradičně v úterý 4.6. se odehrál třetí finálový duel play off 1. Ligy, v němž Dobřany zavítaly do Sportovní Haly na Jižním Městě. V Praze se rozhořel boj o každý metr plastu, v němž šlo o uzmutí finálového mečbolu. Do vedení se dostali hosté ze západu Čech, ale Pražané dokázali v přesilové hře vyrovnat a rozhodující moment přišel minutu a půl před koncem utkání, kdy se Dobřany na delší dobu usadily v útočném pásmu a dalekonosné nahození tečoval úspěšně za záda hostivařského gólmana reprezentační obránce Václav Šlehofer mladší, jenž je tak krůček od toho, aby v jednom ročníku slavil extraligový a prvoligový titul!

Druholigové kluby se mohou přihlašovat do kvalifikace o 1. Ligu! 


Jedním z účastníků kvalifikace o 1. Ligu může být z východních Čech Chlumec či Česká Třebová.

Nejpozději do 16. června se druholigové kluby mohou přihlásit do bojů o postup do 1. Ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže v České republice! Dle platného Soutěžního řádu se kvalifikace nemusí zúčastnit jenom vítězové 2. Ligy, ale mohou se zúčastnit i kluby, které v aktuálním ročníku skončily na prvních dvou místech celkového pořadí své soutěže, v případě odmítnutí těchto klubů zúčastnit se kvalifikační soutěže pak přechází právo účasti na vítěze základní části (pokud je tímto vítězem jiný klub). A co další pravidla pro možnost bojovat o druhou nejvyšší soutěž? To se dozvíte v článku!

Kdo získá finálový mečbol? Musíme na ně zase vlétnout, hlásí Čejka

Jan Čejka je v pouhých 17 letech nejproduktivnějším hráčem play off mužské 1. Ligy!

Jan Čejka je nejproduktivnějším hráčem Hostivaře v play off 1. Ligy. Ve všech sériích svému týmu pomohl hlavně hrou dopředu. Potencionální juniorský reprezentant dokázal v sobotním finále vstřelit dva góly a tím se podílet na první výhře v sérii, ale jak to bude dál? Hostivař zažívá skvělou první sezonu ve druhé nejvyšší soutěži, dokáží se mladíci dostat do Extraligy? Hostivař přešla přes Buldoky, Horaly a teď čelí Dobřanům. Šneci také dychtí po postupu a v Praze budou chtít určitě vyhrát alespoň jedno utkání, aby přinejhorším vrátili sérii zpátky na západ Čech. Udrží si Pražané skvělou formu z předcházejících sérií? A co Dobřany? Jak přistoupí k zápasům na Jižním Městě?

Partneři českého hokejbalu